człowiek orkiestra


Dla równowagi dziś kilka słów o człowieku, który towarzyszy mi już połowę mojego życia, przy którym jestem nudna jak flaki z olejem, bo gasi mnie swoją pomysłowością, fantazją i wielozadaniowością.

Ci, którzy Marcina znają wiedzą, że jego temperament jest żywiołowy, kiedy się się śmieje trzęsą się mury, kiedy się złości mówimy, że zapalają się piece w hucie.
Zmienia pasje jak rękawiczki, jeździł już wyczynowo na nartach, miał motocykl, jaszczurkę, terenowego jeepa z wyciągarką, latał dronem, kręcił filmy podwodne, łowił ryby, zbierał grzyby, remontował stare samochody, jeździł czarną wołgą na planie filmowym, warszawą odwoził pary młode do ślubu, starym miniakiem przejechał tysiące kilometrów by dotrzeć w takie miejsca jak Amsterdam czy Balaton, zalicza wszystkie koncerty swojego ulubionego zespołu Metallica w Polsce, uwielbia przy tym seriale tasiemce, boi latać samolotem i za żadne skarby nie oglądnie horroru.

Marcin robi od 3 lat wspaniałą robotę! Schudł 34 kilogramy (!) i dalej jedzie w dół z wagą, nie katuje się dietami cud, wprowadził zbilansowane odżywianie i sport do swojego życia, bardzo dużo jeździ na rowerze i pokonuje wiele kilometrów biegając. Z chłopaka z dużą nadwagą trochę przy tym zakompleksionego  stał się pewnym siebie, zmotywowanym zapalonym amatorem pokonywania własnych słabości!
W naszym domu wisi już kilkanaście medali!
Kiedy staje na starcie dedykuje bieg konkretnej osobie, pierwszy półmaraton był dla mnie kiedy leżałam w szpitalu, ostatni bieg był za udaną operację kręgosłupa mojego brata, jutro kolejny start, zapytałam w jakiej intencji tym razem..

„za naszą sąsiadkę, tą co miała pieska, poprosiła mnie dziś, żebym biegł za jej zdrowie, czemu nie?”

Ta jego pasja podoba mi się najbardziej i życzę mu, aby w niej wytrwał!

Pamiętaj jeśli dzięki swojej pasji możesz zrobić coś dobrego dla innych to ma ona podwójne znaczenie!
Nadawaj sensu rzeczom, które robisz. 
Znaj ich wartość
Mierz ich moc
Nagradzaj się za przezwyciężanie słabości
Wyznaczaj cele i realizuj je
Kiedy upadniesz -wstań!
Bądź dla siebie dobry i sprawiaj dobro także dla innych!

 

Jeśli zainteresował Cię wątek którejkolwiek z pasji Marcina pisz śmiało, on zna odpowiedzi na wszystkie pytania 😉

Jeśli chcesz wiedzieć jak zrzucić swoje kilogramy i żyć zdrowo to zapraszam Cię serdecznie na spotkanie ze mną na całkiem darmowej motywującej sesji 🙂 Napisz do mnie, a w temacie maila wpisz hasło „Endorfina 2015”

Na zdjęciu Marcin i jego robot w trakcie konstruowania – kostium na Bieg Świetlików – jest cel: pierwsze miejsce na podium w kategorii „pomysłowość za oświetlenie”!

1 Comment

  1. Kasia Habowska

    Marcin zdobył pierwsze miejsce za iluminacje na letnim Biegu Świetlików, kolejny zimowy bieg także był jego!

    Reply

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *