Jak zadbać o siebie najlepiej

Piszę dla Ciebie, dla siebie, najważniejsze jednak, że piszę z potrzeby serca i zgodnie z aktualnym stanem duszy, zawsze szczerze i wiem, że to doceniasz. Dziękuję za każde miłe słowo na temat mojego bloga -to dla mnie bardzo ważne i motywujące.


Dziś krótko i konkretnie. W punktach. Po żołniersku. Mam nadzieję, że Ci się spodoba 🙂


1/ Rozwijaj w sobie sposób patrzenia na swoje myśli, przyglądaj się im z uwagą, skupieniem i życzliwością -płyną z Ciebie i zaufaj im, że jest w nich moc pozytywnej intencji.

2/ Traktuj dobrze swoje ciało. Ucz się je kochać i doceniać. Jest piękne. Dbaj o nie, karm je dobrze, gimnastykuj, rozpieszczaj!

3/Uśmiechaj się codziennie, uśmiechaj się rano do lustra, do Pani w piekarni, do dzieci kiedy robisz im śniadanie – poślij swój uśmiech w świat!

4/Sprawiaj sobie radość! Rób to co kochasz, rób to co sprawia Ci przyjemność – delektuj się możliwością spełnienia – delektuj się radością z wykonywanej czynności

5/ Akceptuj niepowodzenia, wyciągaj wnioski, nie obwiniaj się.

6/ Jeśli nie masz na coś wpływu -daj temu spokój -skup się na sobie i na tym na co masz wpływ!

7/Złap oddech, Policz do pięciu. Zanim zareagujesz w złości – pozwól tej złości oddychnąć i dopiero wtedy wyraź siebie.

8/Ucz się uspakajać, panować nad burzliwymi emocjami -nie są one dobrymi wskazówkami, kiedy dasz im się ponieść. Ale pamiętaj patrz punkt 1.

9/ Bądź wdzięczna każdego poranka i każdego wieczoru bądź wdzięczna za wszystko co Cię spotkało i wszystkich, których spotkałaś.

10/ Bądź świadectwem siebie za jaką się uważasz, jaką chciałabyś być postrzegana przez innych. Okazuj życzliwość, bądź w zgodzie ze sobą, dbaj o miłość.

IMG_0619

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *