każdy mój nerw

Dziś tylko cytat, który trafia do mnie raz po raz jak bumerang i uderza za każdym razem w samo sedno.

Nigdy nie określałam swojego szczęścia grubością portfela, metrażem mieszkania czy rocznikiem samochodu.
Nigdy nie imponował mi nikt dlatego, że miał więcej czy też dużo, że posiadał szybsze czy mocniejsze, że miał droższe lub lepsze.
Nigdy nie imponował mi nikt kto miał coś innego niż talent, dobre serce czy zwyczajnie magnetyzm w sobie 🙂
To co naprawdę mnie urzeka to, to kim jesteś, to co poznałeś, na co się odważyłeś, a nie to co masz.
To dlaczego do dziś walczę z ratami kredytów zamiast dawno je spłacić to chyba to, że za mało skupiam się na zarabianiu, a za dużo na tym by zwyczajnie dać coś od siebie, by machnąć ręką jak coś jest nie tak jak miało być.
To nie jest dobre, bo ludzie mogą to wykorzystać, dbając tylko o siebie
Mimo tego ciągle mam w sobie naiwność dziecka, ciągle myślenie o innych, ciągle oczy mokre gdy słucham muzyki i szczerość gdy bawię się na koncercie.
To jest szczęście.
Każdy mój nerw jednocześnie mówi mi, co nim nie jest w moim życiu, co jest w nim wytworem starych wyborów i schematów, fałszem i… czuję, że się rozpuknę jeśli tych moich komórek nie wysłucham z należytą ufnością.
Amen.

„Skoro każdy mój nerw mówi mi, że jestem nieszczęśliwy (ale oczywiście przez wiele lat, jak wielu, wypierałem ten stan, nie chciałem się sam przed sobą do niego przyznać) i każdy (miejmy nadzieje, że ten sam) nerw podpowiada mi, gdzie i jak mógłbym być szczęśliwy.
Czy wybór tej drugiej opcji jest heroizmem?
Co to za odwaga?
To nic więcej jak logiczna kalkulacja.
Przecież nie idę na jebaną wojnę!
Ale w tym myśleniu jest nauka. Niestety żyjemy w takim świecie, gdzie wybór szczęścia zamiast (bo zawsze musi być coś “zamiast” szczęścia) tego, do czego nas zaprogramowano jest uznawany za odwagę, gdzie bycie szczęśliwym w jakimś sensie (w domyśle) stoi w sprzeczności z robieniem kariery, kasy, z kupnem mieszkania, z domem, z założeniem rodziny czy walką o ojczyznę. ”  
Radek Muniak. Na Temat
12439410_975026775885090_5074184825221449203_n

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *