Proste wyjście z sytuacji – moja sekretna sztuczka!

Kiedy dopada mnie bezsilność, a dopada mnie w sytuacjach, na które nie ma wpływu jedyną słuszną obroną przed frustracją czy płaczem jest opanowanie oddechu i przeniesienie się do przodu w czasie.
Chcesz wiedzieć jak to robię?
Zamykam oczy. Staram się uspokoić. Myśli gonią, wiadomo coś mnie przygniotło właśnie, jakaś nieoczekiwana zmiana, zła wiadomość, ale staram się je złapać do takiej wymyślonej siatki na motyle. Wdech -wydech-tylko spokojnie. Mówię do siebie ” popatrz na tą sytuację z pozycji siebie za rok- czy Ty za rok jeśli patrzysz na to wydarzenie dziś, na tą zmianę, na tą niedobrą wiadomość nadal tak na nią reagujesz? Jakie znaczenie ma dla Ciebie to wydarzenie za rok?”
Wiecie, że takie przeniesienie pomaga w 99% sytuacji!Czasem wystarczy przenieść się „do jutra” -wszystko zależy jakiej wagi bezsilność Cię dopadła. Jeśli dziecko pomalowało farbami Twoją sukienkę…ok, to nie koniec świata – przenieś się 4 dni do przodu i zobacz się tak, poczuj spokój tej osoby za cztery dni, może ona nawet śmieje się z tego wydarzenia 🙂
Nie pozwól by opanował Cię szał kiedy nie masz na coś wpływu, nie przeskoczysz korków, nie zmienisz pogody, dziecko musi swoje zepsuć początkowej w fazie swojej samodzielności.
Nie daj pokonać się czarnym myślom kiedy dostaniesz wiadomość, która jest niekorzystna, która nawet i może zamknąć Ci jakieś drzwi! Nie daj się tym myślom stłamścić bo zabiorą Ci zbyt wiele pięknych chwil, zamkną Cię w schowku Twojej wyobraźni i przegapisz piękny weekend.
A czy nie jest czasem tak, że kiedy ktoś zamyka drzwi, to Bóg otwiera okno? Oczywiście, że tak! Więc przenieś się w to miejsce za rok, złap odpowiedni balans i popatrz na siebie dzisiejszą o rok starszymi i mądrzejszymi oczami i daj sobie wskazówkę – co teraz zrobisz aby wykorzystać to otwarte okno z nowymi możliwościami? Jaki widok widzisz kiedy przez nie spoglądasz? Co widzisz? Jaki zrobisz pierwszy krok?”

Szukaj sposobów. Zawsze.

Obrazek

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *